Texas Scramble Jardy Vorlického

 

Texas Scramble Jardy Vorlického

V sobotu 23.7. se konal 3. ročník turnaje, který sponzoruje a celkově zajišťuje náš člen Jaroslav Vorlický. Díky tomu, že má v golfovém prostředí hodně přátel, pozval je a oni přijeli a také proto, že přijelo 6 přátel z Polska ze Szczytné, byla účast velice slušná. Po 2 omluvenkách
nás nakonec hrálo 32. 


Hřiště je sice poměrně vyprahlé, greeny se ale až na malé drobnosti daří udržovat ve velice solidním stavu.


Jarda měl sice připomínky ke stavu“fórgreenů“, ale to řešil není v našich technických možnostech. Prostě jsme greeny vybudovali na doporučení tehdejších našich poradců jako vyvýšené. To může při určitých ranách sice hráče poškodit, jindy ale zase lem greenů může pomoci udržet míček na greenu. 
Dál to nebudu rozebírat. Na krátce střižených plochách díky výše zmíněnému povolujeme stavění na grip.


Osobně si myslím, že hráči si turnaj užili, Jarda zajistil pěkné ceny a dobré jídlo, počínaje koláči ke kávě na začátku turnaje. Obědvali jsme nahoře na statku, což není komfortní, ale snad to nikomu nevadilo. Nearest to pin vyhrál na 9 Zdeněk Bachura (244 cm). Nejméně ran, 57 přinesli pan Tichý a pan Baše, oba z klubu v Bohdanči, druzí po rozstřelu (3 týmy 60 ran), skončili Radek Langr a Zděněk Habr (NA Vrších a Bohdaneč), 3. Jarda Vorlický a pan Bárta a na 4. pan Hartman a Markiewitz ze Szczytné.


Na 5. místě zabodovali Tomasz Horský s naším druhým nejstarším členem Jirkou Walterem. To bylo pouze o ránu.  Celkově byly výsledky velmi slušné, často umístění klesala pouze o zmíněnou 1 ránu, pouze 4 výsledky byly 70+ .


Jardo vím, že máš vždycky velké nároky jak na sebe tak na ostatní, osobně si ale myslím, že takové turnaje v našich podmínkách splňují účel. Zasloužíš si velké poděkování.Josef Jehlička