Svatováclavský turnaj 28.9.2019

S nejistou předpovědí počasí v zádech, které k hráčům ale nakonec bylo milosrdné, se konal na našem hřišti poslední turnaj na rány letošní sezony. Asi dost velkým překvapením bylo vítězství Josefa Loudy v kategorii 0-36 HCP s 65 ranami. O jeho hráčské pohodě a výkonnosti ovšem už byly signály z Mistrovství klubu, kde skončil celkově šestý a v Polsku 21.9. se umístil na třetím místě. K jeho osobě toho nechci moc psát, protože jsem jako pyšný děda předpojatý. Snad jen poznámku, že Pepík hraje golf vlastně teprve první rok. Na druhém místě skončil Jiří Mohr s 66 ranami, po rozstřelu s Ivetou Šabatovou. Ta tedy s 66 ranami skončila třetí. Svoji dovednost a golfovou úroveň prokázal na čtvrtém místě s 69 ranami teprve jedenáctiletý Václav Horský. V Kategorii 37- Bez zvítězil Roman Horský s 64 ranami (tedy celkově nejlepší výsledek), který na našem hřišti podává standardně dobré výsledky. Druhý skončil po rozstřelu Erik Czerwiowski, 73 ran a třetí rovněž se 73 ranami Ryszard Hartman. V této kategorii mile překvapil na 7. místě Samuel Hůlka, teprve desetiletý, s 82 ranami. Zkušenosti na turnaji sbírali i začínající dospělí golfisté a využili i možnosti zlepšit si HCP na hranici 37. Na turnaje je prostě třeba chodit. Tam se trénuje také psychická odolnost. Její záludnosti při individuálním tréninku člověk nevnímá. Je to prostě jiné. Tento turnaj byl druhým turnajem, započítávaným do Česko – Polského CUPu o putovní pohár. Ztrátu 17 ran ze Szczytné jsme nejen vyrovnali, ale o 35 ran po tomto turnaji vedeme. Tentokrát jsme zvítězili totiž o 52 ran. Rozhodne se na Nebeském zavíráku v Bohdanči 20.10.2019. Kompletní výsledky turnaje na serveru ČGF.