Pustý 2019

 

Vítěz prošel turnajem v paru

     Devátého ročníku již tradičního turnaje „Pustý“ v extrémním golfu se v sobotu na Říčkách zúčastnilo devatenáct hráčů. Je to poněkud slabší účast, oproti té rekordní, kdy nás bylo 42, mnohé ale odradila zřejmě předpověď počasí. Teplota se měla pohybovat kolem nuly, mělo pršet a od hranice cca 500 m n.v. mělo chumelit a foukat silný vítr. Foukalo, ale nepršelo, jen chvílemi proletovaly malé vločky přemrzlého sněhu, občas vykouklo sluníčko, tak se to dalo vydržet celkem v pohodě.

     Hřiště a jeho okolí bylo absolutně suché a tak se hrálo velmi pěkně. Vítěz turnaje, Jaroslav Vorlický (Symbióza NR), prošel turnajem s 65 ranami, to jest v paru. Par hřiště je skutečně 65. S šedesáti šesti ranami se po rozstřelu druhý umístil Radek Langr (klub Na Vrších), třetí skončil Petr Mařík (také klub Na vrších). V mužské kategorii hrálo patnáct hráčů. Ženy se zúčastnily dvě. Agnieszka Lemaňská 87 ran, (GC Szczytná – PL), Lucie Hejduková 97
ran,(Symbióza |NR). Dětskou kategorii reprezentovali bratři Tomasz a Václav Horští, oba Symbióza NR. Tomasz 74 ran, Václav 85 ran.

     Velké pobavení a upřímnou radost jsme zaznamenali při vyhlášení výsledků, když jsme Petra Maříka odměňovali za Hole in one. Padla na páté jamce (101 m).

     Osmnácti jamkové hřiště ve velmi členitém terénu, některé jamky mají značné převýšení, několik desítek metrů, měří celkem 2 898 m. Jsou zde dva pěti pary a sedm čtyřparů, zbytek samozřejmě třípary.

     Na závěr jsme se shodli, že jsme si všichni turnaj užili a že v r. 2020 zorganizujeme jubilejní 10. ročník. Věřím, že obdobně jako v minulých letech za laskavé spolupráce s paní Jiřinou Keprtovou z hotelu Říčky.

                                                                                                                                                                                                          Za pořadatele: Josef Jehlička