Pustý 2018

 

     Osmý ročník tohoto extrémního golfového turnaje se konal v Říčkách 14.dubna. Na osmnácti jamkovém  hřišti, které má již několik let stejnou podobu, hrálo nadšeně golf celkem 31 hráčů. Hřiště, par 65 o délce 2898 m každoročně stavíme k tomuto turnaji v blízkosti Hotelu Říčky, kde máme od počátku základnu, směrem na Novákův kopec a do obce se vracíme podél silnice Zdobnice/Říčky.

     Mužů hrálo celkem 23. Po rozstřelu se stal vítězem Petr Mařík (golfový klub Na Vrších), s 64 ranami, před Jiřím Mohrem, rovněž 64 ran (náš člen GKSNR), třetí skončil se 65 ranami Bohumír Šafařík (Golf klub Hradec Králové).  Žen v letošním ročníku hrálo pět.

S osmdesáti ranami zvítězila Ilona Cholastová ze Zlína. Druhá byla s 88 ranami naše členka Lucie Hejduková a třetí naše členka z Polska Agnieszka Lemaňská, s 94 ranami. Turnaje se zúčastňují už po několik let i děti. Hrají z dámských odpališť a jejich výsledky jsou dovoluji si říci pozoruhodné. Letos hrály tři. Zvítězil Tomasz Horský s 84 ranami, druhý skončil Václav Horský s 94 ranami a třetí se 110 ranami Kryštof Hejduk. Všichni jsou našimi členy. Našich členů se turnaje zúčastnilo celkem 18. Dále to byli například golfisté z Grosshofu, z Konopiště, ze Zlína a také tři přátelé z Polska. Dva z nich, sourozenci Lemanští jsou ovšem našimi členy.

     Turnaj poskytuje velmi dobrý trénink na počátku sezony. Na hřišti jsou dva pětipary (nejdelší 365 m), sedm čtyř parů a zbývá devět tří parů. Autorem hřiště je náš člen Martin Hamáček. Vzhledem k tomu, že je povoleno stavění, hráč vlastně odpaluje každou ránu jako na kvalitní ferveji. Je možné samozřejmě i patovat, ovšem většina hráčů dohrává jamku některou z krátkých holí, protože jamku tvoří kruh o průměru 1,5 m. Je vymezen plastovou tkanicí o délce 75 cm, navlečenou na tyči.

       Vrátili jsme se letos s počtem 31 hráčů k velmi slušné účasti. Nevíce prozatím startovalo 42 golfistů. Tehdy se turnaje zúčastnila prakticky celá redakce časopis Green. Snad proto je každoročně o tomto našem turnaji v Říčkách článek. V řadě osmi ročníků jeden a to v r. 2016 nepořádal náš klub, protože jej zrušil těsně před termínem tehdejší prezident klubu. Ten ročník jsme proto, aby byla zachována kontinuita pořádali soukromě.

      Je důležité udělat ještě zmínku o tom, že tento turnaj je již třetí rok součástí DOUBLE EXTREMEGOLFTOUR ŘÍČKY. Druhý turnaj se hraje v říjnu ve SKI areálu v Říčkách, na modré a černé sjezdovce. Tento turnaj pořádá náš člen Jiří Kryšpín. Vítěz obou turnajů získá putovní pohár Extremegolftour Říčky.

      Díky nádhernému počasí jsme si turnaj všichni užili a věřím, že se drtivá většina hráčů již dnes těší na příští ročník. Ten by se měl konat 13.4.2019



 

Za organizátory: Josef Jehlička