Nebeský Otvírák

Nebeský otvírák

(první klubový turnaj mimo naše domovské hřiště)

Nápad Jardy Vorlického pořádat turnaj na osmnáctce v Bohdanči, se vydařil. Jarda objednal i počasí. Mě osobně velice příjemně překvapil zájem golfistů. Našich členů se zúčastnilo 20, celkem turnajem prošlo 60 lidí. Jako klub jsme dopadli myslím velice dobře. V kategorii do 24 HCP vyhrál Jarda Vorlický, osmdesát ran, dalšího člena jsme v první pětce neměli, ovšem v kategorii 24,1 – 54 HCP zvítězil Mirek Rybišár, druhý byl Michal Pajda a čtvrtý potom Zdeněk Bachura. V dětské kategorii startovalo celkem devět dětí. Zvítězila Anička Šolcová z GC Na Vrších, se 78 ranami. Má mimochodem HCP 10,1. Naše děti skončily na šestém (Pepík Louda), na osmém a devátém místě (Iva Rolečková a Samuel Hůlka). Vlastně teprve začínají hrát a tak jim chybí zkušenosti na velkém hřišti. Tento turnaj byl dobrý počin. Mnozí naši členové si jistě rádi zahrají na velkém, kvalitním hřišti. Tím hřiště v  ohdanči díky vyšší hladině spodní vody určitě je. S ohledem na nedostatek vláhy na mnoha jiných hřištích je v současnosti prostě špičkové. Na hru na jedné straně velmi příjemné, na druhé straně celkem náročné. V posledních několika letech jeho obliba mezi golfisty určitě roste. Poděkování patří Jaromíru Pátkovi za to, že jsme jako spolupořadatelé v tomto turnaji byli velice mile přijati.