Mrajca 2020

 

4. ročník Mrajca Texas Scramble

 

     Zdá se, že přece jenom Texas Scramble je na našem hřišti oblíbený způsob hry. Výhodou je kromě jiného možnost zapojit do hry i ty nejmenší golfisty. Potvrzuje to příklad Daniela Markla. Vlastně nevím, jestli je mu 5, nebo 6 let, ale to není rozhodující. Už na jarním turnaji rozhodl při rozstřelu svým nádherným patem na jamce č. 2 o vítězství, dvojice s otcem Davidem Marklem. Blýskl se i tentokrát, ale o tom později.

      Na turnaji se sešlo celkem 34 hráčů, tedy 17 dvojic. Přátelé z Polska, ze Szczytné postavili 3 dvojice. Jeden flight musel být tedy šestičlenný. Ničemu to ale nevadilo. Počasí se zdálo při zahájení nejisté, ale dopadlo to dobře, vůbec jsme nezmokli.

Výsledky nebyly nijak špičkové. Možná proto,  že bylo hřiště ještě poměrně mokré, několik ran mohlo také přidat to, že jsme poprvé hráli na novou jamku č. 6 (nyní čtyřpar 202 m). Grýn není ještě standardní kvality, jeho bezprostřední okolí také ne, ale měli jsme tam na dvou vyznačených místech beztrestné úlevy.

      Zvítězila dvojice Jaroslav Vorlický x Nikola Čožíková (61 ran), 2. místo (62 ran), Radek Langr x Josef Jehlička a 3. místo (63 ran), po rozstřelu  Martin Lemaňský x Paris Bill z Polska. O rozstřeu se chci zmínit podrobněji. Stejný počet ran, 63 přinesly 4 dvojice. Protože hrozilo, že rozstřel v případě Texasu bude trvat neúměrně dlouho, rozhodli jsme, že o umístění rozhodnou výsledky druhé devítky. Aktéři s tím ovšem nesouhlasili a tak proběhl rozstřel na jamce č. 1. O konečném umístění rozhodl dlouhý těžký pat do berdy Parise Billa, unikátní čip in zmíněného nejmladšího hráče Daniela Markla přinesl dvojici s otcem par. Stený výsledek uhráli otec a syn Pachártkovi (Kunětická hora), dohodli se o děleném 4. místě bez dalšího rozstřelu a pátí skončili Mirek Rybišár s Richardem Vojtíškem, kteří zahráli double.

 

     Poděkování na závěr patří Mgr. Mrajcovi za sponzorství turnaj. Osobně se tentokrát nezúčastnil ze zdravotních důvodů a Jardovi Vorlickému za pomoc při organizaci.

 

Foto z turnaje naleznete na našem Facebooku