Mistrovství klubu 2020

 

     Aniž bych chtěl pátrat v minulosti, za mě bylo letošní Mistrovství klubu nejvydařenější v celé historii. Naplnili jsme všechny kategorie a celkové účast 36 hráčů, hovoří za vše. Vyšlo počasí, což mělo příznivý vliv nejen na hru, ale nedopadla na nás v celé tíži i současná omezující opatření covidové pandemie, protože při pobytu v uzavřených prostorách byla již povinnost, pohybovat se v rouškách. Takto jsme mohli být převážně venku.

     Muži a ženy hráli dvě kola (2x18 jamek), děti pouze 18 jamek. V mužích z celkového počtu 26 hráčů zvítězil Kamil Hůlka, 134 ran, druhý Jiří Mohr 140 ran, třetí Jaroslav Vorlický 140 ran. Stejný počet ran přinesl i jedniný hrající "nečlen" klubu, Milan Martínek, člen z Dolní Dobrouče. Ten byl hodnocen mimo pořadí. Musím se zmínit i o 4. v pořadí, respektive 5. v pořadí a to o Tomaszovi Horském. Zahrál ve svých 13 letech 141 ran. Shodou okolnosti jsem s ním byl ve flightu. Má pro golf velké nadání a cit.

    V ženách zvítězila čtrnáctiletá Iva Rolečková, 144 ran, druhá se umístila třináctiletá Gabriela Moravcová, 156 ran a třetí naše členka z Polska Agnieszka Lemaňská, 161 ran. Ženskou kategorii doplnila ještě hráčka z Polska, Mária Kuklo, která není naší členkou.

     V dětské kategorii zvítězil Václav Horský, 72 ran. Platí pro něj to samé co pro jeho bratra Tomasze, je to velký talent. Druhý skončil   David Doubravský, 76 ran a třetí Radek Šmíd, 86. Se stejným počtenm ran byl na 4. místě Samuel Hůlka. Dětské startovní pole doplnil Miroslav Houha, začínající hráč, se 100 ranami.

     Věřím, že všichni účastníci turnaje byli spokojeni i s občerstvením, které bylo tentokrát k dispozici po celý den, pro každého do sytosti. Atmosféra byla celkově velmi příjemná. Ke zdaru Mistrovství přispělo určitě i to, že Kamil Hůlka jako STK klubu měl všechno dobře připraveno a že turnaj řídil Bohumír Šafařík. Díky jeho zkušenostem, organizačním schopnostem a autoritě, kterou mezi členy požívá, se nic nezadrhlo.

      Děkuji posledním dvěma jmenovaným a všem kteří přišli a provolávám " Sláva vítězům a čest poraženým".

 

Za klub: Josef Jehlička

     

Více fotek naleznete na našem Facebooku