Mistrovství Klubu

Uplynulý víkend byl na Nebeské Rybné ve znamení golfu, neboť po oba dva dny se dvaatřicet členů místní Symbiózy snažilo tou nejlepší hrou získat tituly Mistr nebo Mistryně klubu. Toto prestižní ocenění si hned v sobotu rozdělily ženy a děti, muži vzhledem k dvoudennímu hracímu modelu museli svádět poměrně náročné souboje dvojic ještě v neděli. Start sobotního turnaje byl stanoven na devátou hodinu, a tak už od časného rána se kolem rybenské dominanty – kostela sv. Filipa a Jakuba, proháněli golfisté. Vše začalo tóny klubové hymny, a rozdělením do flajtů. Pak už se všichni ponořili do soustředění, a vzduchem se ozývaly švihy golfových holí a typické cvakání míčků při odpalech. Počasí bylo prakticky po celý den nádherné, golfové a odpoledne i letní snad proto, že po skončení turnaje žen a mužů na rány, nastoupily k soupeření o klubové vavříny naše děti. Pro muže byla sobota jakýmsi
sítem, a kdo se dostal mezi osm nejlepších, byl nasazen do „pavouka“ na nedělní jamkovku – stylem slabý proti silnému. Sobotní pořadí dopadlo následovně: 1. Vorlický 65 ran, 2. Mohr 70 ran, 3. Pittner 74 ran, 4. Strejc M., 5. Bachura, 6. Čožík, 7. Markl, 8. Strejc P. (po rozstřelu).
Mezi ženami zvítězila a titulem Mistryně klubu Symbióza se může pyšnit Gabriela Moravcová, druhá skončila Lucie Dvořáková a třetí příčku obsadila Lucka Hejduková po rozstřelu s Aničkou Pultarovou.
Velkému zájmu se těšilo klání našich dětí, které však podávaly výkony, za něž by se nemuseli stydět ani dospělí. Vždyť jen v soutěži o nejdelší ránu sedmičkou železem zahrál Pepík Louda 130 metrů, Vašík Horský 125 metrů a Iva Rolečková 120 metrů. V soutěži o Mistra klubu bylo pořadí následující: 1. Josef Louda, 2. Gabriela Moravcová ml., 3. Václav Horský. Další pořadí bylo Bryscejnová, Doubravský, Rolečková, Hůlka, Rucker, Horský T., Mouchová a Holenda.
Nedělní hra mužů na jamky byla ve znamení vyrovnaných duelů, a tak hned v několika případech k rozhodnutí nestačilo ani osmnáct jamek. Čtyři nejlepší postupující odehráli v neděli prakticky tolik jamek jako při golfmaratonu na 63 jamek, který se bude hrát za týden. Finálové dvojice, jež tvořili Jirka Mohr s Alešem Čožíkem a Jarda Vorlický s Zdeňkem Bachurou, dohrávali těsně před sedmnáctou hodinou. Rozuzlení jamkovky bylo nakonec
následující. Šťastnější z dvojice bojující o bronz byl Jaroslav Vorlický a patří mu třetí místo. V rozstřelu druhý skončil Jiří Mohr a Mistrem klubu pro rok 2018 se stal Aleš Čožík.