Memoriál Wlodka Jakubowského a turnaj dvou holí "Na bosáka" 2019

 

Třicet šest hráčů na Memoriál je pěkná účast a 20 hráčů na turnaj dvou holí také. Zajímavé jsou i výsledky. V Texas Scramble poslední dvojice donesla 79 ran, nejlepší dvě dvojice, Iveta Šabatová s Jirkou Mohrem a další Jirka Šourek s Mílou Kaplanem 54 ran.

Po rozstřelu na jedničce nakonec zvítězili Jirka Šourek s Mílou. Třetí se umístili po rozstřelu (také na jedničce), Pawel Popiel s Andrziejem Piwowarczykem a čtvrtí skončili Zdeněk Bachura s Mirkem Rybišárem. Obě dvojice přinesli původně 57 ran.

V turnaji dvou holí zvítězil Jirka Mohr, 34 ran, druhý Pawel Popiel, 35 ran a třetí Jakub Duda 36 ran. Ve všech případech velmi pěkné výkony. Po náročném Texasu. Gratuluji.

Aby byla informace úplná, musím zmínit ještě to, že v neděli se konal další turnaj, vlastně jaké si pokračování soboty. Po Memoriálu totiž spalo na penzionu několik Poláků a Jarochovi a už v sobotu se domluvili, že v neděli přijedou Balvínovi a tak na hřiště vyrazilo dopoledne 10 lidí. Zvítězil Jan Balvín, 69 ran, druhý Zdeněk Bachura a třetí Jaroslav Balvín, oba před rozstřelem 72 ran.

Nestydím se přiznat, že už dlouho jsem nebyl před žádnou akcí tak nervozní, jako tentokrát. Předchozí týden bylo poměrně pěkné počasí a na víkend, na sobotu zvlášť byla předpověď velmi špatná. Protože počasí dnes všichni sledujeme na různým meteorologických serverech, říkal jsem si, že třeba přijede málo lidí. Toto se nepotvrdilo. V pátek bylo 36 přihlášených, což vychází na dvojice i na flajty a na naše hřiště je to svým způsobem maximum. Proto jsme udělali s Kamilem stopku několik hodin před původní uzávěrkou.

Nervozita ovšem nezmizela. Celou noc pršelo a nad ránem poměrně silně. Nemohl jsem dospat. Spousta otázek, jestli budeme se startem čekat na slabší déšť (během dne se mělo počasí mírně měnit), jestli máme narazit sud piva? Budou hráči pít pivo když není vedro a prší? A další podobné otázky.

Pivo jsme narazili, bylo slíbené. Téměř se vypilo, protože nebylo vyloženě chladno a pršelo jen drobně, chvílemi dokonce nepršelo vůbec. Startovali jsme jen s mírným zpožděním a všechno myslím dopadlo dobře.

Na turnaj dvou holí „Na bosáka“ se dokonce přihlásilo 20 hráčů, což bylo super. Bos jsem šel ovšem nakonec všech 9 jamek jen já a asi tři poslední Petr Jaroch. Nikoho nebylo samozřejmě možné nutit. Za celý den jsme byli provlhlí a někdo by to mohl odstonat. Já jsem zvyklý z letitého saunování na ladacos a tak jsem věděl, že to dám.

Turnaj dvou holí jsem chtěl pořádat už dávno. Ovšem obava z toho, jestli to golfisté vezmou, mě brzdila. Proto jsem ho přilepil k Memoriálu Wlodka Jakubowského. Golfisty ta hra bavila a proto si mysím, že takový turnaj klidně můžeme pořádat samostatně na 18 jamek, nejlépe jako Texas Scramble.

Díky za pomoc Pepíkovi Mohrovi a Jarče, Věrce Ungerové a Jirkovi Mohrovi. Nesmím zapomenout poděkovat také Agniszce Lemaňské za diplomy „Na bosáka“.Organizaci jeden člověk, tím spíše, že jsem oproti původnímu záměru, že nebudu hrát nakonec hrát šel, protože z Polska jeden hráč nepřijel a hraje se ve dvojicích, nikoliv ve trojicích. Už jsme v minulosti měli takový případ a byl podán protest, že trojice má výhodu.

Tak ještě jednou díky všem. Další Memoriál bude u nás v r. 2021, příští rok se sejdeme v Polsku.

Josef Jehlička