Golfový maraton

 

Nebeská šedesátka

 

    Tentokrát na 64 jamek. Vynechali jsme doposud provizorní jamku č. 6 a tak se šlo 8 x 8 jamek. Projekt, který kdysi vymyslel náš člen Jiří Mohr, je myslím unikátní, protože jít v jeden den 8x hřiště, to je jen tak nevidí. Je to možné jen a jen díky velikosti našeho malého hřiště.

Stejně to ale hráčům trvalo zhruba 8 hodin čisté hry.

     Z původně přihlášených 16 ti hráčů dokončilo 15. Výsledky stojí určitě za pozornost. Vítěz, David Markl "přinesl" 230 ran. To je pro zajímavost v průměru 3,59 rány na jamku. Pozoruhodné!

     Druhý Jiří Mohr přinesl 233 ran, třetí Miloš Řehák 235 ran a bramborovou medaili získal s 240 ranami Aleš Čožík. Všichni byli z jendoho flightu. Byli tak poskládáni, protože se vědělo, že tito hráči se o vítězství pravděpodobně "poperou". Pátý hráč, Mirek Rybišar pro zajímavost donesl 253 ran. Hráč na posledním místě přinesl 337 ran. Pro zajímavost, čtvťák (10 let), David Doubravský dones 257 ran, stejně jako otec. David dotáhl tátu v 7. kole, osmé kolo potom hráli oba shodně 37 ran. Vloženou soutěž nearest to pin vyhrál Miloš Řehák se 165cm.

      Letošní, již 7. ročník tohoto zajímavého turnaje byl ovšem zřejmě poslední. Jirka Mohr ho dál nemá zájem pořádat s ohledem na malý počet hráčů. Oprávněně. Myslel bych si, že podobný turnaj bude lákat minimálně 2x tolik hráč. Osobně ho považuji za jakési otevřené mistrovství klubu. Zamyslete se nad tím a dáte mi za pravdu. Jirko, za všechny dosavadní turnaje jménem klubu děkuji.

      Na závěr nutno připomenout, že všechny tyto turnaje sponzoroval Tomáš Mohr. A to velice štědře, ceny byly velmi hodnotné. Sám se letos turnaje ani nemohl z důvodu pracovní zaneprázdněnosti zúčastnit. Tomáši, díky za všech těch 7 ročníků. Moc si toho vážím.

 

     Za pomoc v zázemí turnaje, při přípravě občerstvení a dalších mnoha drobností děkuji Ivetě Šabatové. Ona je také autorkou fotografií.

Josef Jehlička