Golfmaraton na Nebeské 2019

 

Šestý ročník Rybenského maratonu se vyvedl

Do Nebeské Rybné dorazilo v sobotu 22.6. šestnáct golfových nadšenců, připravených dohrát všech 63 jamek, což představuje absolvovat naše devíti  jamkové hřiště sedmkrát a celkem nachodit více jak 5 915 m.

Zastoupeny byly všechny generace. Nás dříve narozené reprezentoval sekretář klubu Josef Mohr,ty nejmladší potom Tomasz Horský a Matyáš Panchártek (GC Kunětická hora).

Turnaje se zúčastnila i jedna odvážná žena a to Jára Kočnarová (GC Na Vrších). Počasí vydrželo, bylo i docela příjemně teplo, jen foukal chvílemi silný vítr. Poslední hráči dohráli po páté hodině odpoledne. Svoji golfovou dovednost jednoznačně prokázal v kategorii HCP 0-27 Matyáš Panchártek, který obhajoval své loňské vítězství a to se mu podařilo. Zvítězil v silné konkurenci dospělých i letos s počtem 234 ran. Druhý v této kategorii skončil Miloš Řehák, 236 ran (GC Hradec Králové, s druhotným členstvím u nás, dále Jiří Mohr na třetím místě 250 ran, následuje David Markl (Na vrších), 257 ran a Mirek Rybišar (GC Symbióza) 273 ran. Ve druhé kategorii 27,1 až 54 HCP, zvítězil Roman Horský, náš člen 266 ran, druhý Tomasz Horský, také Symbióza , 273 ran, Jaroslav Balvín 279 ran, Zdeněk Bachura 280 ran, a Jan Balvín 291 ran, všichni Symbióza. Jen pro zajímavost, Jára Kočnarová (NA Vrších), se s 306 ranami mezi chlapy vůbec neztratila. Všichni maraton absolvovali, na některých sice byla vidět únava, na jiných ovšem nikoliv. Svěží a ještě stále plná energie dorazila na vyhodnocení Jára Kočnarová. Dá se tedy konstatovat, že takový turnaj má o nás své opodstatnění. Hráči vlastně absolvují delší osmnáctku. Samozřejmě s tím, že absolvují podstatně větší vzdálenost, než zmíněných 5 915 m. To je ale u golfu vždycky.

Velké poděkování patří Jirkovi a Tomášovi Mohrovým, kteří turnaj organizovali a Tomáš ho kompletně sponzoroval. Kromě pěkných pohárů byli nejlepší obdarováni hodnotnými věcnými cenami.


Josef Jehlička

 

Více foto naleznete na našem facebooku